Reklama firmy na instagramie

reklama instagram

Możliwości zareklamowania naszej firmy mamy obecnie bardzo dużo i z wielu możemy skorzystać zupełnie za darmo. Takie możliwości dają nam między innymi portale społecznościowe, na których można utworzyć konto zarówno dla osoby prywatnej, jak i dla naszej firmy. Jeśli firma bardzo dobrze prosperuje, to oczywiście grzechem było by nie założyć konta na Instagramie i wypromować produktów jeszcze bardziej. O tym jak reklamować firmę na Instagramie można dowiedzieć się od osób, którym udało się sprzedać już wiele produktów. Na wikipedii można przeczytać, że w grudniu 2018 jest 6,8 miliona polskich użytkowników. Prawda, że imponujące?

Reklama na Instagramie

Najważniejsze podczas zakładania konta firmowego na takich portalach jak Instagram jest podanie jak największej ilości danych, dzięki którym będziemy mogli przedstawić się obecnej tam społeczności z jak najlepszej strony. Oczywiście powinniśmy dbać o to, żeby nasz profil wyglądał przejrzyście i nie wrzucać tam mało wartościowych zdjęć, które nic nie wniosą. Powinny być one stricte związane z naszą działalnością i przedstawiać od jak najlepszej strony nasze produkty. No i nie zapominajmy, że like na instagramie to ważna część naszego biznesu – musimy zadbać o odpowiednią ilość polubień, dzięki czemu wzrosną nasze zasięgi.

Humorystyczne podejście

Ogromną zaletą będzie również prowadzenie profilu w sposób humorystyczny. Ludzie lubią czuć się na naszych profilach jak u siebie i im bardziej spięci będziemy podczas opisywania zdjęć, tym mniejsze zaufanie będziemy wzbudzać. Ważne jest więc opisywanie naszych produktów firmowych, które chcemy wypromować w sposób prawdziwy, ale i bardzo humorystyczny i powodujący powstawanie uśmiechu na twarzy. Tak robią to influencerzy.

Odnośniki do danych kontaktowych

Na profilu warto również zawrzeć informację na temat tego w jaki sposób klienci mają się skontaktować z nami w sprawie zakupu produktów, bądź współpracy. Im więcej tego typu informacji zawrzemy, to będzie to dla nas bardziej korzystne. Instagram to miejsce w którym możemy zareklamować się z jak najlepszej strony i wypromować naszą działalność, ale w przypadku nieumiejętnego podejścia do prowadzenia profilu możemy również kogoś odstraszyć.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.